Paraglidingové kurzy

pro získání Pilotní licence


Základní trénink na Rané u Loun - 5900 Kč

Čtyřdenní důkladný trénink na výškové lety. Kompletní teoretická příprava, starty, lety s nízkým převýšením, zatáčení a přistání na cíl. Cena včetně knihy PARAGLIDING a ročního účtu STUDENT na www.eparagliding.cz .


Výškové lety v Beskydech - 6900 Kč

Druhá - pětidenní část kurzu pro licenci PILOT po Základním tréninku. Výuka a trénink v nejoblíbenějším výcvikovém centru v ČR. Cena včetně ročního účtu STUDENT na www.eparagliding.cz a přezkoušení.


Výhodné nabídky

Ženy za polovic - 1+1 pro ženy
Skupiny se slevou 25% - 3+1 pro skupiny
Studenti o 10% levněji - ISIC karta

To vše pro naše Základní tréninky na Rané u Loun. V informacích u přihlášky uveďte jména osob, kteří s vámi na kurz pojedou, abychom je mohli správně zaevidovat. Na každý kurz bereme vždy maximálně jednu skupinu 3+1 a jednu ženskou dvojici 1+1. Tak pospěšte...

Paraglidingový trénink

pro piloty s PG licencí


Pokurzovky na Rané u Loun - 3300 Kč

3 tréninkové dny v průběhu kterých opakujeme a volně rozvíjíme témata a tréninková cvičení Základního výcviku, vhodné pro nové piloty s paraglidingovou licencí.


Základní motorový kurz na Rané - 2990 Kč/den

Vyučujeme různé techniky startů s motorem na zádech, jednotlivé části motoru - jejich funkce, údržbu, bezpečnost provozu. Navigujeme vás při letech po okruhu, zatáčení, průletech, pilotáži při velkém náklonu, nouzovém přistání, letech s návratem, navigačních letech po trojúhelníkové trati.

Dvouletý tréninkový program HAWK - 4900 Kč

Je velmi důležité, abyste měli šanci i po Základním kurzu plynule pokračovat v individuálním tréninkovém programu.

Pokud jste ale časově exponovaní a potřebujete, aby se tréninkový program přizpůsobil vašim možnostem, tak máte dvě možnosti - buďto si vyberete Individuální program s instruktorem a nebo se zapíšete do našeho programu HAWK.

V programu HAWK si sami vybíráte, kdy se chcete tréninku účastnit. Ráno se podíváte na naše On-line Meteo - ranní videozáznam z instruktorského briefingu, zhodnotíte, jestli na trénink máte prostor a připojujete se ke kterémukoliv právě probíhajícímu Základnímu tréninku na Rané nebo v Beskydech.

I takto se v El Speedu staráme o naše absolventy.

Dvoufázový trénink

V 1. etapě přípravy na pilotní licenci PILOT se na Rané u Loun naučíte se zvednout kluzák nad hlavu do letové polohy, rozběhnout se při startu, odpoutat se od země, provádět krátké zatáčky za letu a soustředit se na přistání do určeného prostoru. Budete už skutečně samostatně létat, i když zatím jen v malé výšce nad zemí a s rádiovými pokyny našich instruktorů. Na konci 1. etapy budete vědět, jestli se vám paragliding líbí a chcete pokračovat dále nebo to byl "jen" příjemně a aktivně strávený čas s pohodovou partou lidí.

Pokud se rozhodnete pokračovat dále, nabízíme vám v 2. etapě to nejlepší, co je v ČR na trénink výškových letů k dispozici - trénink a výuku v naší domovské Beskydské škole létání. Věřte, že se vyplatí dojet do Beskyd a trénovat v největším výcvikovém středisku ČR. K dispozici máme nejen špičkové vybavení, ale také hned několik našich privátních startovišť s dostatečným převýšením i potenciálem k nácviku termických letů.

V závěru 2. tréninkové etapy budete přezkoušeni našim inspektorem provozu a obdržíte potvrzený Osobní list, na jehož základě vám u Letecké amatérské asociace ČR zajistíme možnost získat pilotní licenci. Poplatek LAA ČR za vystavení Pilotní licence je 1800 Kč. Je to jednoduchá legislativní procedura, do 14ti dnů od odeslání Osobného listu vám domů přijde vaše Pilotní licence.