Dětská víkendovka pro malé Aero Juniory

Cena: 1440 Kč (cena je 1dítko+1rodič)

Každé setkání dětí s Větrem je užitečné a může se stát přípravou pro první dětskou pilotní licenci. Být PILOT jednoho z 21 druhů leteckých hraček a později i skutečných strojů, můžeme začít aktivně a intenzivně v prostředí, kde se lidé seznamují s paraglidingem již od věku 15ti let. Děti se mohou učit na tréningových dracích zvednout kluzák nad hlavu do letové polohy, rozběhnout se při startu, "jako" se odpoutat od země, provádět krátké zatáčky a soustředit se na cíl do určeného prostoru. Na základě přípravy lze zapojit tandemový let s instruktorem a pod vedením už skutečně létat, i když zatím jen v malé výšce nad zemí. Na konci kurzu budete vědět, jestli se vám paragliding líbí a chcete pokračovat dále nebo to byl "jen" příjemně a aktivně strávený čas s rodinou a partou podobných lidí.

Na základě programu a počasí celé "víkendovky" bude Vám i vašim dětem zapsán dosažený počet hvězdiček v odznaku Aero Junior.

Pokud se rozhodnete pokračovat dále, nabízíme vám v další části to nejlepší, co je v ČR na trénink dětského létání k dispozici - trénink a výuku v naší domovské Beskydské škole létání nebo v dalších terénech a na letištích, kde máme specializované programy pro rodiny s dětmi.

Další možností je zapojit se do projektu dětské letecké gramotnosti Okřídlení strážci a nebo na výlety ve vyhlášených alpských lokalitách v rámci El Speedo tréninkového programu.

Ale zpět k této 1. etapě:
Víkendovka bude probíhat na Rané u Loun - kopci, který od úpatí až po vrchol, téměř ze všech světových stran skýtá prostory pro trénink i létání. Během 3 dnů strávíme minimálně jeden den s praktickým tréninkem, který proložíme teoretickou výukou a hrami.

Naučíte se:
Samostatně se připravit k letu - ovládat různé letecké trenažéry a hračky při pohybu na zemi, startovat, letět a zatáčet o 90° a 180°, přistávat do omezeného prostoru.

Z teorie uslyšíte:
Základy aerodynamiky - nauku o létání - o stavbě a konstrukci - základy meteorologie - letecké navigace - pravidel létání - nouzové situace a zdravovědu a příběhy o létání pro malé i velké piloty.

S sebou budete potřebovat:
- sportovní oblečení s dlouhými nohavicemi a dlouhým rukávem,
- pevnou, nejlépe kotníkovou, obuv,
- tenké prstové rukavice,
- chuť se učit a dobrou náladu.
-všechny letecké hračky, které nám chcete ukázat a něco nového se naučit.

Pomůžeme vám zajistit:
- ubytování a stravování,
- dopravu do místa kurzu s dalším žákem z místa vašeho bydliště.

Jak to bude probíhat:
- sejdeme se v pátek v 19 hodin v první den "na kopci",
- po západu slunce se ubytujeme a podle počasí zvolíme optimální tréninkový plán následujících dní,
- budeme postupně prolínat teoretickou přípravu s praktickým výcvikem,
- jíst a odpočívat budeme, až dostaneme hlad nebo budeme unavení,
- spát budeme tvrdě, vstávat budeme časně, program se bude neustále vyvíjet podle meteorologických podmínek, takže buďte ve střehu!

Náš program ukončíme v neděli po obědě.

Co a jak:
- vyplňte a odešlete přihlášku,
- na e-mail vám přijdou informace o místu a času, kontaktní informace na vašeho instruktora a pokyny pro další postup, operativní změny plánu a detaily případně upřesníme prostřednictvím telefonu a SMS.

V ceně není:
- doprava do místa kurzu,
- ubytování,
- strava.

Hlídání dětí - dozor dětí zajišťuje vlastní rodič zapojený do víkendovky.

Tandemové lety s instruktorem se sjednávají po individuální dohodě a při účasti rodičů


Termíny 2020