Tandemový let EXCLUSIVE


Cena: 2590 Kč

Tandemový let včetně kompletního videozáznamu

 • Popis:
  Vyzkoušejte atmosféru opravdového létání s naším zkušeným pilotem. Užijte si jedinečné plachtění vzduchem a nezapomenutelný pohled na krajinu! To vše Vám splní Paragliding - tandemový let. Zrychlený tep a stoupající adrenalin budete vnímat každým kouskem svého těla. Prožijte aktivní den plný nevšedních prožitků a nových zkušeností na vlastní kůži!


 • Průběh:
  Před vlastním letem probíhá krátká příprava letu včetně instrukcí pro start a přistání. Bude Vám nastavena sedačka a přilba na Vaši velikost a s pilotem si nacvičíte sílu a rychlost potřebnou pro rozběh při startu. Poté si zapnete přilbu i sedačku a pilot se i s Vámi připoutá ke kluzáku. Následuje krátký rozběh směrem z kopce dle pokynů instruktora a pak již samotný let. Během tandemového letu budete sedět před instruktorem a budete tak mít dokonalý výhled na okolní krajinu z výšky až 500 m. Přistání na padákovém kluzáku je nenáročné, jedná se většinou jen o dokročení na zem. Poslední fáze zahrnuje balení kluzáku.


  Lokalita letu:

  Nejčastěji létáme na Javorovém u města Třinec v Beskydech, na kopec se dostáváme lanovou dráhou nebo našimi firemními vývozy. Vzhledem k aktuálním meteo podmínkám Vám může být tandem pilotem navržena i jiný letový terén. Výběr terénu je vždy závislý na síle a směru aktuálního větru.


 • Let obsahuje:

 • instruktáž (10 - 15 minut), tandemový let s instruktorem (let trvá cca 5 - 20 minut podle aktuálních meteorologických podmínek)


 • Balíček neobsahuje: dopravu na místo konání, produkty a služby nad rámec balíčku


 • Sezóna: březen - září


 • Doprovod: je možný


 • Počasí: má vliv na aktivitu - létá se při slabém a středně silném větru do 7 m/s


 • Zdravotní stav: příznivý, zážitek není vhodný pro sluchově postižené kvůli podávaným instrukcím při letu.


 • Poznámka: celková délka letu obsahující přesun na startoviště, instruktáž, samotný let a sbalení padáku trvá 60-90 minut. Tandemový paragliding mohou absolvovat dospělí i děti. Rozhodující je váha v rozmezí 5 - 115 kg

Privátní parking pro naše pasažéry

V letních měsících, zvláště o sobotách a nedělích může výt veřejné parkoviště u Flight Parku Javorový často beznadějně plné a proto jsme speciálně a výhradně pro zákazníky našich tandemových letů vybudovali 8 míst na 2,5 hodiny bezplatného a jednoduchého parkingu přímo u přistávací plochy. Zaparkujte a domluvte se s vaším tandem pilotem na vyzvednutí parkovacího lísteku, do kterého vepíšete vaše jméno, telefonní číslo, datum a hodinu zaparkování. Lístek umístíte na viditelné místo na palubní desce a na 2,5 hodiny máte zajištěno exkluzivní přímo u přistávací plochy nezávisle na přeplněném parkovišti.

Toto parkování je určeno skutečně jen pro potřeby vašeho tandemového létání a proto vás žádáme, abyste pokud možno nepřetahovali dobu parkování a umožnili parkovat také dalším našim tandemovým klientům. V průběhu dne už se občas uvolní i nějaké to místo na hlavním parkovišti - pokud necháte klíče u obsluhy našeho SPEED BARu, pomůžeme vám auto i případně přeparkovat. Udělejte si pohodlí a podívejte se, jak jiní pasažéři přistávají

Posaďte se u nás, dejte si espresso, čaj nebo něco na zub, přímo z terasy SPEED BARu uvidíte padáky létat i přistávat, v klidu si počkáte na vašeho tandem pilota. Umět zpomalit je moc důležité a věřte, že z nízkých otáček si vyhlídkový let vychutnáte daleko lépe.

Čeho si možná na první pohled ve SPEED BARu nevšimnete, že vás budou obsluhovat jsou téměř výhradně piloti, asistenti na kurzech, instruktoři nebo i tandem piloti. Takže jestli vás bude létání skutečně zajímat, u naší obsluhy určitě najdete odpovědi na vaše otázky.

 


Jak se dostat na startoviště?

Tak na startoviště se rozhodně můžete dostat i pěšky. Vezme to 30-40 minut, nějakou dávku kalorií a chce to suché triko do baťůžku. Sraz u chaty horské služby.

Tak na startoviště se rozhodně můžete dostat i pěšky. Vezme to 30-40 minut, nějakou dávku kalorií a chce to suché triko do baťůžku. Sraz u chaty horské služby.

Ale pokud byste se chtěli projí více na pohodu, tak hned nad hlavní chatou Flight Parku Javorový je spodní stanice lanové dráhy. Ta sice nejede až na vrchol Malého Javorového, ze kterého létáme, ale těch 10 minut chůze od lanovky chatě Horské služby - to už je ta příjemná procházka, během které se možná trochu zadýcháte, ale to rozhodně nebude na škodu. Lanová dráha stojí 100 Kč a vyjíždí každou celou hodinu od 9:00 do 17:00. V soboty a neděle bohužel musíme počítat s delším čekáním. Lanovka je jen jednosedačková a ne příliš rychlá. takové trochu roztomilé muzeum.

No a třetí možnost je využít našeho vývozového auta, za stejných 100 Kč vás vyvezeme až nahoru na parkoviště u vysílače, od kterého je to jen pár kroků na západní i severní startoviště. Tahle varianta je nejrychlejší, záleží však na dni, ve kterém budete chtít letět. Společné vývozy organizujeme podle obsazenosti tandemových letů a hlavně podle délky čekání na lanovou dráhu. Zeptejte se pilotů, určitě vám v aktuální den doporučí tu nejlepší možnou variantu.