FLY KEMPY

- pro juniory od 15 do 26 let s Pilotní licencí

Cena: 100 - 4900 Kč (podle typu a délky akce, cena za 1 dítko + 1 rodič)

Zaměření paragliding/paramotory. Každé setkání mladých lidí s technikou, Přírodou a Větrem, který "nemá rozum" stejně jako ho podle rodičů nemají ani oni, JE podle našich zkušeností užitečné. Reálná hra s gravitací, meteorologií a prostorem se může stát přípravou pro první pilotní licenci. Nebo inspirací pro další studium a rozvoj. Být PILOT jednoho z 21 druhů leteckých hraček a později i skutečných strojů, můžeme začít aktivně a intenzivně v prostředí, kde se lidé seznamují s paraglidingem již od věku 15ti let. Výcvik jde postupně od zvednutí kluzáku nad hlavu do letové polohy, rozběhnout se při startu, odpoutat od země, provádět krátké zatáčky a soustředit se na cíl do určeného prostoru. Na konci kurzu budete vědět, jestli se vám paragliding líbí a chcete pokračovat dále nebo to byl "jen" příjemně a aktivně strávený čas s rodinou a partou podobných lidí.

Na základě základního tématu programu a počasí se během FLY KEMPU junioři seznámí s možností dalšího rozvoje i kontakty na spolupráci se zajímavými hosty.

Pokud se rozhodnete pokračovat dále, nabízíme vám v další části to nejlepší, co je v ČR na trénink juniorského létání k dispozici - trénink a výuku v naší domovské Beskydské škole létání nebo v dalších terénech a na letištích, kde máme specializované programy pro talentovanou mládež.

Další možností je zapojit mladé piloty a pilotky do projektu podpory Talentované mládeže Letecké amatérské asociace ČR a nebo na výlety ve vyhlášených alpských lokalitách v rámci El Speedo tréninkového programu.

Tyto programy mají speciální finanční podporu, o které vás budeme informovat během přípravy na kurzy nebo přihlášením do programu.

Ale zpět k této 1. etapě:
První setkání s paraglidingem bude probíhat na Rané u Loun - kopci, který od úpatí až po vrchol, téměř ze všech světových stran skýtá prostory pro trénink i létání. Během 4 dnů strávíme minimálně jeden den s praktickým tréninkem, který proložíme teoretickou výukou. Pak budou navazovat další tréningová setkání.
Naučíte se:
Samostatně se připravit k letu - ovládat různé letecké trenažéry a hračky při pohybu na zemi, startovat, letět a zatáčet o 90° a 180°, přistávat do omezeného prostoru.

Z teorie uslyšíte:
Základy aerodynamiky - nauku o létání - o stavbě a konstrukci - základy meteorologie a podle zaměření FLY KEMPU i další témata.

S sebou budete potřebovat:
- lékařskou prohlídku nebo již platný pilotní průkaz paraglidingu 
- osobní list opatřený souhlasem zákonných zástupců se zahájením výcviku
- sportovní oblečení s dlouhými nohavicemi a dlouhým rukávem,
- pevnou, nejlépe kotníkovou, obuv,
- tenké prstové rukavice,
- chuť se učit a dobrou náladu.

Pomůžeme vám zajistit:
- ubytování a stravování,
- dopravu do místa kurzu s dalším žákem z místa vašeho bydliště.

Jak to bude probíhat:
- sejdeme se v 9 hodin v první den,
- ubytujeme se a podle počasí zvolíme optimální tréninkový plán následujících dní,
- budeme postupně prolínat teoretickou přípravu s praktickým výcvikem,
- jíst a odpočívat budeme, až dostaneme hlad nebo budeme unavení,
- spát budeme tvrdě, vstávat budeme časně, program se bude neustále vyvíjet podle meteorologických podmínek, takže buďte ve střehu!

Náš program ukončíme v neděli odpoledne.

Co a jak:
- vyplňte a odešlete přihlášku,
- na e-mail vám přijdou informace o místu a času, kontaktní informace na vašeho instruktora a pokyny pro další postup, operativní změny plánu a detaily případně upřesníme prostřednictvím telefonu a SMS.

V ceně není:
- doprava do místa kurzu,
- ubytování,
- strava.

Ostatní
- tandemové lety s instruktorem se sjednávají po individuální dohodě a při souhlasu rodiče
- u výcviku zaměřeného na paramotory pojištění na poškození letadla
- u terénů mimo Ranou u Loun lanovky hradí účastník zvlášť


Pošlete nezávaznou přihlášku, o akci vás budeme včas informovat...